22 Mayıs 2015 Cuma

En güzel babalar günü hediyesi, Kocaman bir öpücük...

babalar günü hediyesiBabalar günü yaklaşıyor. Nedense babalar günü hep daha az kutlanır, her yıl ikinci pazar mıydı? Üçüncü pazar mıydı diye tereddüt edilir. Çoğu zaman bir gün kala hatırlanır. Hediye firmaları bile ürün portföylerini arttırma gereği duymaz, reklam vermezler.
Oysa gözlerimizi açtığımız ilk günden yana rol modelimiz olan yada sevgilimiz olan ilk kahramanımızdan bahsediyoruz.

Kız çocuğuysak, ilk sevgilimizdir babamız. Çoğu zaman hayatımız boyunca o ilk aşkımıza uyan bir erkek ararız. Onun gibi şefkatli, onun gibi devasa ve gösterişli, onun gibi karizmatik bir erkek ararız, sonunda da ona çok benzeyen biri ile karşılaşırız ve hayatımızı birleştiririz. Babamız ise minik kızına hiç kıyamaz, en iyilere bile yakıştıramaz. Onun için minik prensesi Dünyalara bedeldir, gözünden sakınır.
babama hediye
Erkek çocuğuysak, rol modelimizdir babamız. Onun gibi şakalar yapmak, onun gibi gülmek, onun gibi cömert olmak, en çok da onun gibi güçlü ve karizmatik olmak isteriz. Biraz daha büyüdüğümüzde işin sihri biraz kaçsa da, uzun sürmez bu durum,
30lu yaşlara geldiğimizde,  yine babacı oluveririz.
Babamız, en yakınımız, hep koruyan, hep güçlü, bizi her zaman koşulsuz, hep seven babamız... Bazen sevgisini annemiz kadar gösteremese de, koruyucu elini hep omzumuzda, gölgesini hep arkamızda hissettiğimiz babamız...
Bazen doğum gününü kendi bile unutur, babalar gününü ise, hiç hatırlamaz. Şımartılmayı bilmeyen tatlı babamız.
Senede 1-2 gün onu minicik hediyelerle ve en kocaman öpücükle ödüllendirmenin tam zamanı geldi işte. Vakit o Vakit...

Babalar günü ne zaman kutlanıyor?
Babalar günü her yılın Haziran ayının 3. Pazar günü kutlanıyor.
İster 5 yaşında olun, ister 40, ister 50.
Babanız varsa şanslısınızdır.
Güzel bir pazar kahvaltısı ile onu öpücüklere boğmayı unutmayın, sakın ihmal etmeyin.

Ve dedelerimiz...
Bize hayatımızdaki en sıcak kucağı veren, en tatlı çikolataları getiren, hep sevgi dolu, hep güler yüzlü yumuşacık dedemiz.
Çoğu zaman babamızın zamanı olmasa da, onun bizimle oynayacak zamanı hep vardır.
Cebinde bizim için çikolatası, sakızı, şekeri hep bulunur.
Hep anlatacak bir masalı, en güzelinden hikayeleri vardır.

Parka götürüp uzun uzun sallayacak zamanı da vardır.
Cebinde yemek öncesinde de olsa yiyebileceğimiz, minik sürprizleri olur. "Amman anneannen duymasın" diye göz kırparak verir. Düşünüyorum da, galiba dedemin en çok korktuğu kişi anneannemdi!
Anneanne ve babanne de candır ama dedeler ve büyük babalar en güzel oyun arkadaşıdır. Hep daha yakındır.

Dedem Gofret ve Ben ne kadar sevgi dolu bir diziydi değil mi? Düşünsenize sevgi dolu bir dedesi, iyi huylu bir köpeği olan bir çocuğun mutlu çocukluğunu ve hayata  güvenli hazırlığını... Görselimizi bu diziden esinlenerek yerleştirip, aramızdan yeni ayrılan Zeki Alasya'yı da rahmetle anmak istedik.

Babama, dedeme nasıl bir babalar günü hediyesi alabilirim?
Hem babanız, hem de büyük babanız için en tatlı hediye, ona koskocaman sarılmak ve dolu dolu bir öpücüktür emin olabilirsiniz.
babama hediye
Eğer halen hayattalarsa, yada erişebileceğiniz mesafedelerse, bu özel günü asla kaçırmayın ve onunla bol bol zaman geçirin deriz.

Ve bol bol seni seviyorum deyin, küçücük olduğunuz zamanlardaki gibi kucağında oturun, bol bol öpün. Gözlerinin içine bakıp onu hissedin deriz.
Bu nedenle en güzel babalar günü hediyesinin, bir pazar kahvaltısı yada bir pazar pikniği olabileceğini düşünüyoruz. En fazla katılımlı, en kalabalığından bir aile toplantısı.
kalabalık aile yemeği

Dedeniz için düzenlediğiniz programlarda da, çağırabileceğiniz tüm kuzenleri, tüm torunları listenize dahil edin.
Dedeye o gün sadece okunacak bol bol gazete, mangal kenarı rahat bir sandalye ve okşanacak bol bol yanak verin. Sonra da çekilip keyfini izleyin.
Hediyenin en güzelini verdikten sonra, fotoğraflar haricinde minik bir anı da bırakmak isterseniz, babalar ve dedeler için hazırladığımız minik hediyelerimizi, sayfamızdan görmelisiniz deriz. Özel tasarımlı leziz çikolatalar, isme özel ve fotoğraflı kupa bardaklar, esprili t-shirtler, minik hediye sepetleri içinden babanızı ve dedenizi ağlatacak cinsten özenli hediyeler bulmak kolay. Hediyelerin tamamı özenli, uygun fiyatlı ve hızlı kargo ile ister aynı gün, ister ertesi gün ulaştırılıyor.
Ayrıca anne ve babanız için beraber dinlenebilecekleri ve sizi çekiştirebilecekleri bir hafta sonu kaçamağı da hazırlayabilirsiniz. Babanne ve büyükbabanızı, anneanne ve dedenizi de bir ikinci bahar kaçamağına davet edebilirsiniz. Ezberleri bozacak cinsten bir hediye ile hayatlarının en özel günlerinden birini onlara sunabilirsiniz.
dedeme hediye ne alsamDedenize su dokularını çözerken kullanabileceği bir kalem seti ve minik notlarını alabileceği ajanda defter yada sabah kahvesini içebileceği resminizi içeren bir kupa bardak da çok özenli bir hediye seçimi olacak emin olabilirsiniz.

Yada sabah traşları sonrasında kullanabileceği güzel bir traş losyonu, uzun zamandır kütüphanesine eklemek istediği en sevdiği yazarın kitapları, belki sevimli bir kitap ayracı ona kendisini çok özel hissettirecek.
En başta da söylediğimiz gibi, babalar ve dedeler için hediyenin büyüğü küçüğü, pahalısı ucuzu ve hatta zamanı, erken verileni, geç verileni olmaz.
Kocaman bir öpücük, katıksız dolu dolu sevgi gösterisi, mini bir hediye ile bu fırsatı kaçırmayın.
Ona ve kendinize güzel bir Pazar günü hediye edin.
Babalar gününüz kutlu olsun !

Sevgiyle,

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder