18 Mart 2015 Çarşamba

Affedilme garantili özür hediyeleri


Huzurlu yaşayabilmenin anahtarları, vicdanınızdan ve kendinizle barışık olmanızdan geçer.
özür dileme hediyesi
Kendinizle barışık olduğunuz zaman, sevdiklerinizle, hayatınızla, çevrenizle, doğayla, aklınıza gelebilecek her şeyle barışık hale gelirsiniz.

Özür dilemek erdemdir...
Kendinize güveniyorsanız ve hayatınızda kavga patırtı gürültü istemiyorsanız, kullanmanız ve mümkünse çevrenizdeki herkese aşılamanız gereken ilk iki kelime ‘özür dilerim’ olmalıdır.

Sokakta yoldan geçen adama, trafikte hatalı solladığınız arabanın şoförüne, sevgilinize, annenize, anneannenize, babanıza, arkadaşınıza, iş arkadaşınıza kısacası her kime bir hatanız olduysa özür dilemek, herkesin düşündüğünün aksine sizi alçaltmaz, yükseltir.
Tabi özür dilemenin de ince bir çizgisi vardır ve onu bilmek gerekir. Her yaptığınız hatadan sonra dilinize pelesenk olan ve ‘nasılsa affediliyorum’ mantığıyla dilediğiniz özür, sizi vicdanlı, erdemli ve nazik yapmadığı gibi fazla umursamaz biri olarak gösterebilir. 
Ama biz sizin gerçekten iyi niyetle özür dilemek istediğinizi biliyoruz.

Arkadaşa, anneye, sevgiliye özür hediyeleri...
İnsanın yanlışlarını, hatalarını bilmesi ve bunları düzeltmeye çalışması kadar güzel bir şey var mı?
Hayatımızın birçok döneminde özür dilemek zorunda kalmışızdır. Bazen özür dilerken kelimeler kifayetsiz kalabiliyor, ne yaparsak yapalım olmuyor. 
beni affet hediyesiİşte o zaman da First Steps devreye giriyor.
Eğer siz de sevdiklerinize yapmamanız gereken bir şey yaptıysanız, onları incittiyseniz, sizi sitemizin Özür Hediyesi kategorisine alalım. ‘Özür Hediyesi de neymiş’ demeyin. 
Kategorideki sevimli hediye çeşitlerini görünce, kalbini kırdığınız kişinin yüzünde kocaman bir gülümseme belireceğinin garantisi de bizden size hediye olsun.
Sevgilinizle kavgaya tutuştunuz ve geri dönüşü olmayan kırıcı laflar mı sarf ettiniz? ‘Evet, kötü bir durum söz konusu ama yapacak bir şey yok artık, olmuş olan’ desek de inanmayın. Disney lisanslı sevimi Eeyore anahtarlık boşa mı duruyor? Kırmızı fırfırla süslemiş olduğumuz hasır sepet içinde, Eeyore figürlü ambalajında ‘Eşşeklik ettim beni affet’ yazan Pelit ve Nestle çikolatalar ile sevimli Eeyore anahtarlık bulunuyor. Kırmızı tül ve kurdelelerle süslediğimiz bu sepeti gören sevgilinizin, tatlı eşşekliğiniz karşısında sizi affetmemesi olanaksız.
anne beni affet hediyesiİstemeden de olsa kalbini kırdığınız en yakın arkadaşınızın gönlünü almak istiyorsanız, derdinize derman olmaya hazırız. Yılların dostluğunu ufak bir hediyeyle de taçlandırmış olursunuz, fena mı? 3 adet mini el havlusunu, böyle günlerde epeyi ihtiyacı olacağını düşündüğümüz sarı gülen yüzlü stres topunu, sarı gülen yüzlü anahtarlık-cüzdanı ve sarı mis gibi mango kokulu mumu, sete uyumlu şık sarı hediye kutusunun içine koyuyoruz. Bize yollayacağınız ‘beni affet’ notunu da kağıda yazıp rulo yaptıktan sonra özür hediyeniz tamamlanıyor. İnanın bize, en yakın arkadaşınız bunu hak ediyor...
İş yerindeki stresli ortamın yol açtığı tartışmalar birden bire alevli bir hal alabiliyor. Siz de kendinizi iş arkadaşınızla böyle bir durum içinde bulduysanız ve özür dileme sırası sizdeyse, 3 adet lale görünümlü Pelit çikolata ile 10 adet ‘beni affet’ Pelit çikolatalar tam size göre. Kutu içine yerleştirip kurdeleyle bağladığımız bu tatlı hediyeye siz de ek olarak notunuzu yazmak istiyorsanız, bize mesajınızı yollayın.
Yapılmayacak olanı yaptınız ve özür dilemesi hem en zor hem de en kolay kişi olan annenizin kalbini mi kırdınız
arkadaşa özür dileme hediyeleriNe olursa olsun siz onun evladısınız ve sizi affedecek bunu biliyorsunuz, ama yine de o sizin en kıymetliniz ve siz özür dilemenin dışında başka bir şeyler daha yapmalısınız. 
Gül formunda tekstil mendili, ‘Beni Affet’ baskılı çikolatayı, annenizin kokusuna bayılacağı cam bardak kalıbında kokulu mumu, kuru çiçek ve oda kokusunu ‘Beni Affet’ baskılı metal kutunun içine koyduk. Beyaz tüllerle sarıp mor kurdeleyle bağladığımız bu kutuyu annenize verdiğinizde sımsıkı bir sarılma anına hazır olun.
Hayatınızdaki önemli kişilerin gönlünü almanın en iyi yollarını size gösteren First Steps olarak Özür Hediyelerinizi sipariş verdiğiniz gün kargoya veriyoruz ve sizi bulunduğunuz zor durumdan hemen kurtarıyoruz.


Utanmayın sıkılmayın. Severken de, özür dilerken de özgür olun. Bir insana ‘özür dilerim’ demenin insani ilişkilerin arasındaki köprüyü kurduğunu unutmayın. Özür dileme sebeplerinizin hep ufak tefek şeyler olması dileğiyle...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder