6 Mart 2015 Cuma

2015 Anneler Günü yaklaşıyor...


Mayıs ayında kuşların cıvıldayışı bile bir başka oluyor değil mi? 
Sadece baharın kendini iyice belli etmesinden ötürü değil sanki bu neşe... 
anneler gunu hediyesi

Yoksa kuşlar, annelerimizin varlığına şükrettiğimiz, onlara teşekkür edip, ‘iyi ki’lerimizi dile getirdiğimiz Anneler Günü’nün yaklaştığını mı haber veriyor bize?
Hepimizin hayatında belli dönüm noktaları vardır, ama kadınlarınki bir başka oluyor. 

Onların hayatının en büyük dönüm noktası karınlarının içinde hissettikleri o minik tekme ile başlıyor galiba. O tekmeden sonra dünyalar değişiyor sanki, kadının yaşı kaç olursa olsun, olgunluğun zirvesine ulaşıyor, çünkü o artık bir anne oluyor. Bahar aylarını belki de en anlamlı kılan “Anneler Günü” bu tekmeyi gönülden hisseden bütün kadınlara armağan ediliyor.

Peki anneler günü nasıl ortaya çıkmış?
Siz de anneler gününün nasıl ortaya çıktığınızı bilmiyorsanız, merakınızı gidermeye hazırız. Dünyanın çeşitli ülkelerinde başka tarihlerde kutlanan anneler gününü, Amerika’da ilk kutlayan kişi Ann Jarvis adlı bir vatandaş olmuş. 
anneler günü ne zaman

1908 yılında annesini kaybetmesinin ardından onu anmak için arkadaşlarını kiliseye toplayan Jarvis’in bu uygulamasını 1914 yılında Amerika’nın resmen kabul etmesiyle, dünyanın birçok ülkesinde Mayıs ayının ikinci haftası “Anneler Günü” ilan edilmiş. 
Türkiye ise; Osmanlı-Rus Savaşı’na katılmış olan Nene Hatun’un 1955 yılında 98 yaşındayken “yılın annesi” seçilmesinden kısa bir süre sonra vefat etmesi üzerine, “Anneler Günü”nü dünyada olduğu gibi Mayıs’ın ikinci haftasında kutlamayı kabul etmiş. 
Bu yıl da Mayıs ayının ikinci haftasında, 10 Mayıs 2015'de kutlayacağız bu özel günü.
Tarihin bu tozlu sayfalarına tanıklık etmiş olan anne kavramı baş tacımız olmasın da ne olsun ama değil mi? 

anneye hediye, anneler günü hediyeleri

Elbette kutlanan bütün günler özel, ama anneler günü, kadının da yaradılışı açısından kelimenin tam anlamıyla günlerin en “özel”i. 
Hatta “anneler gününü kutlamak için illa da çocuk doğurmaya gerek yok, teyzeler, ablalar, komşular, sevdiğimiz, bizde emeği olan, anne yarısı bütün kadınlar annedir” dersek fazla abartmış olmayız değil mi?
O zaman bu kutsal varlığın kutsal gününde onun yüzüne en çok yakışan şeyi, gülümsemeyi hediye etmeye ne dersiniz? 

Anneme ne hediye alsam?
Siz doğmadan sizi içinde hisseden, kılınıza zarar gelir diye ödü kopan, sizi sizden önce anlayan, koşulsuz sevginin anlam karşılığı olan anneniz için ne yapsanız az, bunu biliyoruz. 
hızlı kargo anne hediyeleriİşte bu yüzden First Steps olarak Anneler Günü Hediyesi kategorimizde sunduğumuz annenize yakışacak birçok hediye çeşidiyle ona teşekkür etmenizi sizin için kolay hale getiriyoruz.
Annenizin şefkatli yumuşacık elleri için birebir olan ‘canım annem’ nakışlı ev havlusu, mis kokusunu etrafa yayan kalp desenli lavanta keseleri ve ‘Happy Mothers Day’ etiketli çikolatanın bulunduğu, şeffaf kapağında da ‘Happy Mothers Day’ yazan şık bir kurdeleyle bağlayarak size sunduğumuz kutu bu şahane gün için biçilmiş kaftan!
anneler günü hediyesiMuhteşem babaları da unutmadık tabi. Aşkınızın meyvesini dünyaya getiren bu şahane kadın her şeyin en iyisini hak ediyor. Her ne kadar cep telefonları hayatımızın her alanında olsa da, şık bir telefon fihristi kadınların hala olmazsa olmazı. Telefonla konuşmayı seven eşiniz, beyaz tüllere sarılı ahşap şık kutu içindeki gül desenli telefon fihristini, ayakkabı şeklindeki çerçeveyi, ayakkabı desenli mumu ve her gün çay içerken sizi hatırlayacağı seramik kupa bardağı görünce, sizin çocuğunuzun annesi olduğu için bir kez daha şükredecek.
Anneanneniz, babaanneniz, teyzeniz, komşunuz ve sevdiğiniz bütün kadınları da bir anne olarak gördüğünüzü bildiğimizden onlar için de hediyeler hazırladık! Annelik bütün kadınların içinden gelen o dürtü olduğuna göre, anne olamamış kadınların da günüdür anneler günü. 
Yumuşacık el havlusu, lavanta kokuları saçan aranjman, kalp şeklindeki kupa bardak ve üzerinde ‘seni bu kadar çok seviyorum’ yazılı kurabiyeyi kare karton içerisine yerleştirip beyaz tül ve pembe kurdelelerle süsleyerek sevdiklerinize ulaştırıyoruz.
hediyede STK ve dernek bilinciAnnenize şahane bir hediye alırken, Lösev’e de katkıda bulunmak istemez misiniz? 
Nasıl olacak demeyin, hediye işini First Steps’e bırakın... 
First Steps geçen yıl olduğu gibi bu yıl da, LÖSEV ürünler içeren sepetler hazırlayarak, hem anneleri hem de çocuklarını mutlu etmeyi amaçlıyor. Sepetlerinde yer verdiği el emeği ürünlerle STK ve derneklere de faydalı olmada sizlere aracılık ediyor.
Geçen yılın en beğenilen, en çok satan anneler günü hediye sepetini, bu yıl emsal ürünlerle tekrar hazırlayacak.
Belçika çikolataları ve ruhunuza ferahlık katacak olan kuru papatyalar ile baharı annenize götürün.
Anneler günü hediyesi kategorimizde çikolatadan muma, kavanozdan seyahat çantasına kadar daha birçok hediye çeşidi, anneniz için bugüne özel konseptlerle süslenmiş halde sizleri bekliyor.
Sizi sizden çok seven annenizi, yakınlarınızı kutlamak hatta kutsamak istiyorsanız Anneler Günü Hediyelerimize, özellikle de anneler günü hediye sepetlerimize mutlaka göz atın.
Unutmayın, yaşları kaç olursa olsun, onlar her yaşta ANNE ve SİZ onların ufak çocuğusunuz. 
Her şeyin en iyisine layık olan annelerin, bu en özel günü kutlu olsun...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder